logo

סיפורו של פיטר גולבורן

ההתעניינות שלי בקונג פו התחילה בסוף שנות ה-70. זכרונות לא רחוקים מידי של הצגות יומיות על קונג פו וסרטי קונג פו של שבת בצהריים נשארו טריים במוחי. הסדרה "קונג פו" עזרה לטפח כבוד לתרבות שונה משלי.

חבריי ואני צפינו בשחקנים הללו מבצעים מהלכי לחימה מדהימים ומאוחר יותר באותו היום היינו מחקים את התנועות שלהם. כל אחד מאיתנו טוען שהוא מייצג שיטה: נמר, דרקון, נחש, עגור או גמל שלמה. לרוע המזל, התקציב המשפחתי לא הרשה את המותרות שבלימודי קונג פו אמיתי עד 1991.ב-1991 חיי השתנו לתמיד על ידי איש ששמו הנרי פו איי. איש שלמדתי לכנות "סיפו"! בינואר של שנת 1991 פתחתי דפי זהב וחיפשתי תחת הערך "קראטה" אחרי מקום ללימוד קונג פו. ראיתי שורה לא מודגשת שאמרה "אקדמיה סינית לקונג פו בסגנון גמל שלמה דרומי". חשבתי "מה כבר יכול לקרות". התקשרתי ודיברתי עם סיפו. השיחה הייתה מאוד קצרה, ונמשכה פחות מדקה. סיפו נתן לי הכוונה; אני היגעתי. בעוד סיפו הסביר את תכנית בית הספר (בקצרה), הוא הניח שאשאר אולי שבועיים.

מההתחלה סיפו הדגיש את העקרונות של יאם יונג יל קונג, אנרגיות של קושי ורכות. הוא מדבר ללא סוף על תנועת היד והרגל המאוחדת, המונעת על ידי כיווץ פנימי ונשימה. התאמנתי תחת הדרכתו הישירה של סיפו איי עד שהוא עבר לטקסס. אני זוכר טוב את אותו היום. הוא השאיר אותי – את כולנו – בהרגשת ריקנות. זמן קצר אחר כך אני עברתי לסיינט לואיס, שם התאמנתי לבד ועשיתי ביקורים תכופים ככל שיכלתי לטקסס ולאטלנטה, כדי להתאמן עם אחד מהאחים הבכירים שלי. המשפחה שלנו, האירגון שלנו, ממוקם עכשיו בהיוסטון, טקסס; אני מבקר שם כפי יכולתי. ב-1995 שאלתי את סיפו בקשר לפתיחת סניף או מועדון. הרשות ניתנה.

נכון להיום הסִי דָאי שלי ואני מפעילים ענף של בית הספר בדיקטור, ג'ורג'ייה. אמנות הקונג פו היחידה שאי פעם ידעתי הייתה זו של סיפו הנרי פו איי. שיטה זו, של קוואנג סאי ג'וק לום ג'י טונג לונג פאי המלומדת על ידי סיפו איי, היא כל שאי פעם אדע. יחד עם התרגול, מלומדים גם גאווה, כבוד ומסירות. הדיסצפלינה מועברת דרך פעולה ולא מילים. היא ניצפת. המסירות של סיפו לשיטה היא ללא עוררין.

קונג פו הוא באמת דרך חיים בכך שהוא מיושם בהכל. הדרישה היחידה היא הקשבה. לא רק לשמוע, אלא ממש להקשיב. בין חברי הארגון ישנה אימרה "שלח מכה". האימרה הזו מציעה הזדמנויות לימוד רבות.

באוקטובר 1998 נפל בחלקי להכיר את אבות השיטה הזו דרך טקס ה-Enter The Gate, אשר סימל את המסירות שלי לסיפו שלי ולארגון שלנו.

צור קשר

מייל: 
נושא פנייה: 
שם: 
טל: 
הערות 
    

disipline

 

חדשות

האימונים מתקיימים במתנ"ס לזרוס ברחוב הבעל שם טוב 47.
האימונים ייערכו לסירוגין הן באולם האירועים והן בחדר הלחימה

לפירוט מפת הגעה ומערכת השעות, לחץ כאן


ספייקי המכשיר הייחודי להגנה עצמית, מתאים גם לנשים ולחסרי ידע באמנות לחימה. ספייקי יכול להציל את חייך.
קורס הגנה עצמית כיתות נפרדות לנשים
כל יום שני!

ספייקי


פותחים שנה חדשה!!!
האימונים מתחילים יום שני 1-9-14
נפתחו מקומות לחדשים (ילדים ובוגרים)