logo

מבוא לשיטה, נלקח מהאתר הישן של CKFA

גוואנג סאי ג'וק לום ג'י טונג לונג פאי הוא שיטת לחימה ייחודית. מאופיינת בגישתה המעשית, המלוטשת, המהירה והחזקה, שמטרת העוסק בה היא הגנה עצמית. בכל תנועה מודגשת עמידת גוף ואנרגייה, ולא תנועות ראוותניות או הפגנה מבויימת. בשימוש בכוח פנימי קצר, אשר מקורו בדאן טיאן ומונע קדימה לכל חלק בגוף דרך מפרקים, אגרוף עין הפיניקס השכיח בא לידי ביטוי בהפקת אפקט מזיק במהלומה. בחלק של ה-יל קונג (רך), השיטה כוללת יאן יול גונג פנימי וחיצוני לפיתוח תנועה וטכניקות של אנרגיית השאלה ואיזון לשליטה על היריב. זוהי שיטה קשה אשר ניתנת להשגה רק דרך הדרכת מורה יסודית, אימונים מפרכים והתמדה.


קונגפו גמל שלמה דרומי מתחיל בדרישה בסיסית של עבודת רגליים, ה-דינג באד דינג / ביט באד בוט (כף רגל ימנית קדימה ושני העקבים מופנים החוצה) המפורסם, בשילוב עם תנוחת גוף עליון המכונה סאן ין של דאו טאנג דיפ גוואט – סאו קאי באי (משיכת החזה כלפי מעלה בתנוחת תלייה כשהבטן שאובה פנימה). חברי ארגון חדשים מתחילים באימוני תנוחת ועבודת רגליים זו בתרגיל הקרוי צעד צ'ופ מספר 1, אחריו מגיע רצף מספר 2 ו-3, על מנת לבנות את התאמת הגוף וכישורי הידיים הבסיסיים. למידת טכניקות ידיים מורכבת מהבנת תיאום תנועת ידים עם תנוחת ועמידת גוף של השיטה – להשתמש באנרגייה מהרגליים, מותניים, מרפקים, זרועות, כתפיים, ידיים וכמו כן בכל מפרקי הגוף.
אימוני עמידה מתקדמים יותר משלבים עמידת צעידה עגולה ואימוני תנוחת גוף הקרוייה מואי פאר בו (צעדי פרח השזיף). צעדי צ'ופ יחד עם צעדים עגולים מישמים את הרעיון המרכזי ואת המטרה. הן בצעדי הצ'ופ והן בצעדים עגולים כל תנועה משתמשת ומתאמת את עמידת ה-דינג באד דינג – בוט באד בוט, עם גוף עליון של דאו טאנג דיפ גוואט – סאו קאי בואי על מנת לאזן את מרכז הכובד. צעדים עגולים של מואי פאר גם הם מתפרקים לשלושה שלבים ובפשטות מכונים צעד עגול מספר 1, 2 ו-3.
צורת האימונים הבסיסית בשיטת קונג פו זו, היא סאם בו ג'ין (שלושת צעדי חץ). סאם בו ג'ין הוא תמצית צורת האימונים בקונג פו גמל שלמה דרומי, המאפשר לתלמידים ללמוד את הרעיון של תנועתיות בשימוש הפילוסופייה של יין ויאנג / יול גאנג – בהתחשב ברעיון זהה לזה של חץ וקשת. בנוסף, עוסקים חייבים להבין את עמידת השיטה, תנוחת הגוף והיד (סאן ין) ואת כוחות גוון האן דאן גאנג הפנימיים עם יצירת סאם גאנג (שלושה כוחות – ארוך, בינוני וקצר).
קונג פו גמל שלמה דרומי מביא לשימוש אספקטים של קשה (נאן קונג לחיצוני) ושל רך (יל קונג – לפנימי). צורת אימונים קשה (נאן קונג) כוללת סום מון גאנג אשר כרוך ב:

 • גוואן האן "דו" דאן גאנג – לכוח הכתף הגבוה הארוך של השיטה.
 • גוואן האן "ג'ט" דאן גאנג – לכוח האמצעי או המותן של השיטה.
 • גוואן האן "האר" גאנג – לכוח התחתון או העמידה של השיטה.

חברי הארגון שלנו עוסקים גם בצורת נאן קונג המכונה סאם בו פאן נאן צ'וי (שלושת צעדי אגרוף עין הפיניקס). סאם בו פאן נאן צ'וי הוא התמצית לצ'י קונג הקשה (קונג) של השיטה. תהליך הנשימה הבסיסי נלמד באימוני הכוח הפנימיים (גוון האן דאן) ובחווית אנרגיית הגוף דרך התנועות והתזוזות. לפי הגראנד מאסטר המנוח, לאם סאנג סי, מקור הסגנון הגיע מהקונג פו של שאולין ובוסס על שורשיו של נאן צ'י קונג של "גאם ג'אנג גאו – דיט בו איי" (הצ'י קונג הקשה של חולצת הברזל של פעמון הזהב).
כלולים בשיטה הן המהלומות והמכות החזקות שבשימוש אגרוף עין הפיניקס, כולן מבוססות על תיאורייות אנרגיית גוון האן דאן. מכות אלה (מכונות על ידי חברי הארגון "מכות גדולות") הן ג'ט צ'וי, יל צ'וי, שינג צ'ון האר צ'וי, דאן צ'וי ימני/שמאלי, יד בן צ'וי יחיד/זוגי, ויד גאו צ'וי יחיד/זוגי. כל מהלומה משלבת את הין יאנג של השיטה / יל גאנג של פנימי וחיצוני (פנימי לצד הרך אשר משאיל, חיצוני לצד הקשה אשר יכה). הם נחשבים לתמצית טכניקות הלחימה של שיטת שמונה עשר נקודות התקיפה (שם קוון סופ בוט דים), ומתורגלות כך:

 • שם קוון יאט לו – "ג'ט צ'וי".
 • שם קוון יו לו – "יל צ'וי".
 • שם קוון סאם לו – "שונג צ'ון האר".
 • שם קוון סאי לו – "דאן צ'וי".
 • שם קוון נג לו – "בן צ'וי".
 • שם קוון לוק לו – "גאו צ'וי".

יחד עם שאר שורשי השיטה של מא בו (עמידה), סאן ין (תנוחת גוף), נונג/יל קונג (טכניקות קשות ורכות) וטונג לונג לוק גאנג (ששת הכוחות הפנימיים) כל אחת מהמהלומות הנ"ל מסוגלת ליצור כוחות פנימיים קצרים לגרימת חבלה פנימית לאברי היריב ו/או למרידיאן, ללא סימן חיצוני. טכניקת קונג פו זו כונתה על ידי סיפו לאם סאנג בשם דאר הואן טאו (מכות למחזור הדם). השיטה מבוססת על גרימת חבלה או אפילו מוות בהכאת עצבי או מפרקי היריב, במיקום ובשעה הנכונים (המיקום מתייחס ליין יאנג הגוף של שיטת 18 נקודות התורפה).
אימונים נוספים להתפתחות אנרגיית הגוף של המותן, המרפקים, ושל איזון כוחות ימניים / שמאליים, מובילים לתהליך של אימון תיאוריית שלושת השערים בטכניקות יד רכות של השיטה:

 • צ'ונג מון סאו – שער אמצעי.
 • יא מון סאו – שער ימני.
 • ג'או מון סאו – שער שמאלי.

טכניקות אלה כוללות סופ בוט באן קיו סאו (18 החלפות או השאלות ידיים). אימונים מתקדמים יותר של סום מון סאו (שלושה שערי טכניקות ידיים) הם הבאים אחרי סום מון גאנג, וקרויים אימוני ה-יאו סום גאנג, המאמנים את אנרגיית תנוחות המרכז, ימין ושמאל.

 • צ'ונג מון גאנג – כוח המרכז.
 • יא מון גאנג – כוח הצד הימני.
 • ג'או מון גאנג – כוח הצד השמאלי.

שלושת כוחות אנרגייה אלה משולבים עם כוח כתף עליון (גוון האן "דו" דאן גאנג), כוח האמצע של המותן (גוון נאן "ג'ט" דאן גאנג) וכוח עמידת הגוף התחתונה (גוון האן "האר" גאנג) הם שעושים טונג לונג לוק גאנג (ששת הכוחות של השיטה). שם מון יל קונג סום מון לוק היפ סאו (שלושת שערים – קומבינציות ידיים הרמוניות) היא רמת ידיים גבוהה של גמל שלמה דרומי. תנועות עגולות אלה, בכל הכיוונים (פנימה / החוצה, קדימה / רחוקה, ארוך / קצר המתקשרים לנשימה, אנרגייה, חוש המישוש, לכידה וכ"ו) באים לידי ביטוי בשעת עימות עם יריבים רבים התוקפים בו זמנית. אימוני רמה גבוהה כוללים גם את ה-שם מון יל קונג מואי פא – תרגול יומיומי שנעשה בבוקר הכורך מיטציה ותרגול הגוף והתודעה, התבנית המסכמת בשיטת הקונג פו הזו היא שם קוון 108.
על חברי ארגון המתקדמים באימוניהם לעבור סדרת התאמות דרך אמנות הלחימה, כמו זו של אימוני הנאן קונג החיצוניים של סום מון צ'וי, לחימת שני אנשים של סופ בוט באן טכניקות ידיים של השאלה – החלפה), והתאמת הגוף למגעים ולפגיעות מגוונות. חשובות הן ג התיאוריות של:

 • טכניקות גוון של הופ סאו – התנועה ההתחלתית במגע עם היריב.
 • טכניקות "האן" של מור קיו – חישת / החלפת ידיים להשאלה ושליטה על פעולות היריב.
 • טכניקות "דאן" למכה הגדולה של השיטה של שם קוון המכונה דו ג'ונג – בזמן הנכון ובמיקום הנכון משוחרר האגרוף הגדול של ה-שם קוון.

התאמות שונות של יד ברזל, או כף יד ברזל, אצבעות, שקים כבדים/מכות על מוט ובעיטות, גם הן כלולות.
קוואן סאי ג'וק לום ג'י טונג לונג פאי היא שיטה שלמה של קונספט אימונים ידוע במורכבותו ובתמרוני האנרגיה הגבוהים שלו. הוא מתאים לגברים ולנשים, בכל מבנה גוף או גודל, ובאימונים ותרגול נכונים הופכת לשיטה מאוד אפקטיבית וטקלנית של יכולות אמנות הקונג פו.
החומר בהיכרות שלקונג פו גמל שלמה דרומי או גוואנג סאי ג'ןק לום ג'י טונג לונג פאי הועבר בעיקרו בעל פה לסיפו הנרי פו איי על ידי מורהו גראנד מאסטר לאם סאנג ב-1984, יחד עם אימוניו האישיים וניסיון לימודו והבנתו. הקונג פו כאן לא קשור לסניפים אחרים של גמל שלמה דרומי, או ג'וק לום ג'י טונג לונג פאי מלבד אלו של חברי וענפי בתי הספר של CKFA של ארגון גמל שלמה דרומי.

צור קשר

מייל: 
נושא פנייה: 
שם: 
טל: 
הערות 
    

disipline

 

חדשות

האימונים מתקיימים במתנ"ס לזרוס ברחוב הבעל שם טוב 47.
האימונים ייערכו לסירוגין הן באולם האירועים והן בחדר הלחימה

לפירוט מפת הגעה ומערכת השעות, לחץ כאן


ספייקי המכשיר הייחודי להגנה עצמית, מתאים גם לנשים ולחסרי ידע באמנות לחימה. ספייקי יכול להציל את חייך.
קורס הגנה עצמית כיתות נפרדות לנשים
כל יום שני!

ספייקי


פותחים שנה חדשה!!!
האימונים מתחילים יום שני 1-9-14
נפתחו מקומות לחדשים (ילדים ובוגרים)