logo

ג'וק לאם גי טונג לונג פאי חלק 1 “Wushu Kung Fu” אוגוסט/ספרמבר 1997 גרנדמאסטר הנרי פו איי

ג'וק לאם גי טונג לונג פאי חלק 1
ג'וק לאם גי טונג לונג פאי חלק 1
ג'וק לאם גי טונג לונג פאי חלק 1

בימים עברו, לימוד אמנויות הלחימה הועבר בדרך כלל בעל פה ממורה לתלמיד. ברוב הסגנונות, שומר סף אחד או שניים ירשו את המזבח כמו גם את התיעוד השורשי האתני. זה אפיין את עקבות ההוכחה של היסטוריית הקבוצות האתניות בתרבות הסינית. יתרה מזאת, באופן כללי אין מידע מתועד ומאורגן היטב. בחלוף הזמן, התעצם מספרם של קבוצות ענפים אשר הורכבו מיחידים בעלי רקע מגוון. לעיתים רבות חברי הענף החדירו רמזים פוליטיים לתוך שיטת הלחימה. כל הגורמים הללו תרמו להיסטורייה העובדתית והמיתולוגית של השיטה.

בג'וק לום ג'י טונג לונג פאי, מספר קטן בלבד של אנשים לימדו את סגנון הקונג פו לציבור. אולם, אחרי שהמורה שלי, גראנד מאסטר דור רביעי, לאם סאנג סי, נפטר בנובמבר 1991, הופצו סיפורים לא נכונים הקשורים לשושלת היוחסין של השיטה. קונג פו הג'וק לום ג'י טונג לונג פאי היה ידוע במקורו בסין במחוזותיה הדרומיים של וואי יאנג, פינג סון, דום סואי, קאי צ'ונג, והונג קונג. הציבור הכללי כינה את הסגנון קונג פו גמל שלמה דרומי או האקה קוון.

ג'וק לאם גי טונג לונג פאי חלק 1

שורשי השיטה

לשיטה שורשים ב-נאן גונק (צ'י קונג קשה לחיצוני) וב-יל קונג (צ'י קונג רך למטרות פנימיות). יסודות השיטה כוללים עבודת רגליים, סאן ין (עמידת גוף), ותבניות אימונים, בדרך כלל סאם בו ג'ין לניידות של יין ויאנג.

מהצד השני, סאם בו פאן נאן צ'וי ותבניות נאנג צ'י קונג מהווים את ה-גוון האן דאן הבסיסיים לשיטה, תנועות 1-2-3 של ידיי מספריים. זה בונה את הכוח הפנימי של אגרופי עין הפיניקס כ-יין יאנג סופ בוט באן (כולל את היכולת לשינוי כיוונים מהיר תוך שליטה) והתבנית המתקדמת של שיטת המהלומה סיאם קוון סופ בוט דים. סיאם קוון היא לשם אימונים והכשרה של טכניקות של קרב מגע ומכיל בתוכו את ששת הכוחות: ג'ט צ'וי, יל צ'וי, שינג צ'ונג האר צ'וי, דאן צ'וי, בן צ'וי, ו-גאו צ'וי. בסך הכל, כל השיטה של תבנית ארוכה היא סיאם קוון 108.

לפי המורה שלי, הסגנון נוסד על ידי נזיר שאולין ששמו סום דוט וו שינג (ידוע בכינוי דוט בו). שיטת הקונג פו מבוססת על שאולין ה-נאן קונג של גום ג'נג ג'או דיט בו איי לחיצוני ויחד עם ה-פוט גאר שיאם מון יול קונג של טינג סינג קונג לפנימי. סגנון זה הוצג לראשונה בפני הציבור הרחב בימיה המאוחרים של שושלת צ'ינג. נזיר ששמו לי שם סי (האנג מואי וו שינג), ממקדש הג'וק לאם של מחוז קוונג סאי, הגיע באופן תכוף לחלק הדרומי של סין באזור דונג גאנג ולימד את האנשים סגנון זה של קונג פו. מאוחר יותר, באזור וואי יינג, הוא לקח תלמיד בשם צ'אנג יל ג'ונג חזרה לקוונג סאי כמתלמד. בערך בתחילת הרפובליקה של סין ב-1910, צ'אנג יל ג'ונג חזר למולדתו וואי יינג ופתח את בית הספר לקונג פו והמרפאה הראשונים שלו. מאוחר יותר צ'אנג הקים בית ספר נוסף בפינג סון וכינה אותו "קוונג סאי ג'וק לום ג'י טונג לונג פאי", המזבח של שושלת האבות הקדמונים של ה-סאן קונג של מקדש השאולין ו-מאנג קונג של סום דוט וו שינג. זוהי הייתה החשיפה הראשונה של השיטה להקל הרחב מחוץ למקדש. השיטה נקראה באותו הזמן ג'וק לום ג'י טונג לונג פאי.

ג'וק לאם גי טונג לונג פאי חלק 1

מלחמה וקונג פו

מאז 1920 סגנון זה היה פופולארי מאוד באזורים של וואי יינג והתפשט לתוך הונג קונג. בשנות ה-30 המוקדמות של המאה ה-20 הנזיר הזקן, לי שם סי, הגיע לביקור בדרום סין אצל תלמידו, צ'אנג יל ג'ונג, בהונג קונג. כשהוא חזר לקוונג סאי, הוא לקח את אחד התלמידים של צ'אנג יל ג'ונג להרחיב את הג'וק לום ג'י טונג לונג פאי. המטרה הייתה להקים בסיס ללחימה בפולשים היפנים. וונג יוק גונג המשיך את בית הספר המקורי בפינג סון בעוד צ'אנג יל ג'ונג היה בראש המטה באי הונג קונג. גראנד מאסטר לאם סאנג סי הקים את הסניף שלו ב-קוולון בתחום קאי צ'ונג. כל ענפי בית הספר הזה מקושרים על ידי שושלת בעלת אותו מקדש, קוונג סאי ג'וק לום ג'י טונג לונג פאי. ב-1942, הונג קונג נכבשה על ידי היפנים כשמלחמת העולם השנייה החלה. הנזיר הזקן פחד לשלומו של סיפו לאם סאנג סי ושם אותו על אנייה לליברפול, אנגליה. באותה השנה, אנגליה סבלה מהפלישה הגרמנית, והאנייה עליה סיפו לאם סאנג סי היה הופצצה. אניית מלחמה אמריקנית ששטה במים בריטיים הצילה אותו, אך בגלל שהאנייה נזקקה לתיקונים, היא חזרה לארה"ב. סיפו לאם סאנג שוחרר במגרש הצי בווירג'יניה על ידי מפקד האנייה ואחר כך הפך לאזרח ארה"ב. כתוצאה, מאז שנות הארבעים של המאה ה-20, סיפו לאם סאנג לימד אנשים סיניים בארה"ב קונג פו ב-סונג ג'אנג וואי, היפ סאנג טונג ובמועדון ארגון הבונים החופשיים בצ'יינהטאון שבניו יורק. נכון להיום, אנו מאותה השושלת והמזבח של ג'וק לום ג'י טונג לונג פאי. בשנות ה-60, סיפו לאם סאנג נסע שוב למולדתו הונג קונג. בשנות ה-70 הוא נסע לאסיה ולטיוואן, וב-1981 חזר לארה"ב. הוא נפטר בנובמבר 1991.

ג'וק לאם גי טונג לונג פאי חלק 1

המשך השושלת

כשהתחלתי ללמד סגנון זה של קונג פו בציבור הרחב, סיפו לאם סאנג העביר את שושלת המזבח אלי. בבית הספר שלי, אני עדיין דבק לג'וק לום ג'י טונג לונג פאי סינג קוון ו-מאנג קונג עם סון דוט וואי שינג כמייסד, לי שם סי כגראנד מאסטר דור שני, צ'אנג יל ג'ונג כגראנד מאסטר דור שלישי ולאם סאנג סי כגראנד מאסטר דור רביעי. המורה שלי היה עד לכשרונותיהם של כל האנשים הללו בתקופת חייו. כמובן שהמורה שלי לימד הרבה תלמידים בכל העולם, במיוחד בדרום אסיה.

כיום, מבין העוסקים הידועים היטב של הגראנד מאסטר המנוח לאם סאנג סי, ישנם אני, הנרי פו איי, מיסדה של הפדרציה לאקדמיה הסינית לקונג פו גמל שלמה דרומי בארה"ב; וסיפו ג'ין פון מארק אשר מלמד בארה"ב. אנו קשורים לאותו המזבח של הג'וק לום ג'י טונג לונג פאי בקשרי מסורת ובקבלת עינו המברכת של גראנד מאסטר לאם סאנג סי. סניף הג'וק לום ג'י טונג לונג פאי בסיבוק, של וונג יוק גונג ביבשת סין ובאזור הונג קונג, עדיין נושא את המזבח המסורתי הזהה של ג'וק לום ג'י טונג לונג פאי. פעילים מוכרים בסניף זה כוללים את בנו של וונג יוק גונג, וונג יל ווא בפינג סון, תלמידים של וונג יוק גונג, לי קוק לאונג ו-וונג איי צ'ק, שניהם בקואולון, הונג קונג.

ג'וק לאם גי טונג לונג פאי חלק 1

הגראנד מאסטר המנוח לאם סאנג סי סיפר לי על הפרטים הללו ב-1984, כשהוא לקח אותי כאחרון תלמידי ה-enter the gate שלו. הוא התכוון לכתוב ספר המקדם את השיטה בציבור לפני מותו.

צור קשר

מייל: 
נושא פנייה: 
שם: 
טל: 
הערות 
    

disipline

 

חדשות

האימונים מתקיימים במתנ"ס לזרוס ברחוב הבעל שם טוב 47.
האימונים ייערכו לסירוגין הן באולם האירועים והן בחדר הלחימה

לפירוט מפת הגעה ומערכת השעות, לחץ כאן


ספייקי המכשיר הייחודי להגנה עצמית, מתאים גם לנשים ולחסרי ידע באמנות לחימה. ספייקי יכול להציל את חייך.
קורס הגנה עצמית כיתות נפרדות לנשים
כל יום שני!

ספייקי


פותחים שנה חדשה!!!
האימונים מתחילים יום שני 1-9-14
נפתחו מקומות לחדשים (ילדים ובוגרים)