logo

ששת הכוחות הקצרים של גמל שלמה דרומי “Wushu Kung Fu”, חורף 1995 גרנדמאסטר הנרי פו איי

ששת הכוחות הקצרים של גמל שלמה דרומי

שורש הסגנון של קונג פו גמל שלמה דרומי הידוע כ-"נאן טונג לונג פאי לוק גיין" הוא ה-קיגונג (מכונה גם צ'י קונג) של גאם ג'ונג ג'או – טיט בו איי (צ'י קונג קשה של פעמון ברזל הזהב). הוא שמפיק את הכוחות קצרי הטווח של השיטה. לשיטת קונג פו גמל שלמה דרומי ישנם שישה מסוג הכוחות הקצרים הללו: קואן-הון-דאו דון גאנג, גואן-הון-ג'ט דון גאנג, גואן-הון-האר גאנג, צ'אנג צון גאנג, יה צון גאנג, ו-ג'או מון גאנג.

הכוחות הקצרים מפותחים רק על ידי עבודה יומיומית. כפות הרגליים, הגוף והידיים חייבים לאזן זה את זה לפני שנרכש הכוח האמיתי. זה נכון בעיקר לגבי סגנון מקדש הג'וק לום של הקונג פו גמל שלמה דרומי בשיטת 18 נקודות הפגיעה. באימוני הכוח הקצר, עוסק בקונג פו גמל שלמה דרומי מפיק יאם יאן – יאל גון (כוחות מנוגדים של יין ויאנג) של קוון פאט (יכולות תנועתיות ידניות).

שימוש בכוחות הקצרים

לעוסק מיומן בעמדת הגנה, לא הכרחי לחסום מכה מתוקף. במקום, ניתן להשתמש בכוחות קצרי הטווח לשליטה על כוח התוקף. זהו רעיון בקונג פו שקשה להבינו על ידי עוסק שאיננו מתחום גמל שלמה דרומי, אבל עוסק מיומן בגמל שלמה דרומי, אם יותקף, לא ישתמש בחסימה למטרות הגנה, למרות שהוא ימשיך במכה משלו. כשהוא משלים את הפעולה, הוא משתמש בשלושת התנועות הבאות: גואן (מגע); הון (שימוש והסטה של הכוח המגיע); ו-דון (אז ימשיך במכה). בתוך קונג פו גמל שלמה דרומי, תנועות אלה נלמדות ברמות שונות, הכוללות את הכוחות קצרי הטווח ב-נאן טונג לונג פאי לוק גאנג; סום דים באם (שיטת שלוש וחצי נקודות המגע); נג דים (שיטת חמש הנקודות); וה-צ'אט דים לין וואן (שיטת שילוב שבע הנקודות). שלב קוון פאט עם טונג לונג פאי לוק גאנג, ותוכל להשיג כוח הגנתי זה בתנועה.

התחלת התרגול

ישנם מספר צעדים בתרגול נאן טונג לונג פאי לוק גאנג בכוחות הקצרים של גוון-הון-דון גאנג.

ראשית, מקם את עמידת הגמל שלמה דרומי בעבודת הרגליים של דינג באד דינג, בוט באט בוט. על עמידת הגוף להיות בצורת דאו טאנג דיפ גואט שואו קאי בוי, ובידיים בתנוחת קונג פו גמל שלמה דרומי של טאן סאו.

בנקודה זו, יש ללמוד כיצד ליצור את צורת סגנון הקונג פו של פאן נאן צ'וי (אגרוף עין הפיניקס). ליצירת אגרוף עין הפיניקס בסגנון ג'וק לום, על עבודת הרגליים לאזן את צורת הגוף העליון, כששתיהן תומכות זו את זו כמו יתד.

מצורת העמידה של טאן סאו, באיטיות משוך את הגוף פנימה, בהפנייה קדימה של האצבעות בשתי הידיים. באיטיות חזק את הגוף – מלבד מפרקים – במתח זהה להפעלת תנועה. כששני המרפקים מופנים בקדמת הגוף, עשה תנועת משיכה אחורנית בשתי הידיים באגרוף אין הפיניקס בשתי הידיים. אז שחרר את מחת האחיזה בתנועה נשלטת בספירה של שלוש. סוג זה של קיגונג מהגוף מפיק את היאם יאן – כוחות ה-יל גון. אל לבלבל אותן בכוח פיזי. הכוח קצר הטווח של גואן-האן-דון גאנג מופק מהגוף דרך שחרור נשלט. עוסק קונג פו גמל שלמה דרומי מסורתי חייב לשלוט בכוח הקצר של קוון-הון-דון גאנג – הוא הבסיס לחוזק בתנועה של איזון עם היאם יאן של השיטה – יל גון ב-קוואן פאט. זה הכרחי במיוחד בתוך שיטת הג'וק לום בסגנון קונג פו גמל שלמה דרומי של מואי פה סופ בוט דים סיאם קוון, שיטה של אימונים תחת ג'וק לום. היא משתמשת באגרוף עין הפיניקס כבפטיש, משלחת אותו לתוך נקודות הלחץ או המפרקים בגוף האדם. ללא סוג זה של גוון-הון-דון גאנג, תוצאות הקונג פו לא יהיו קטלניות.

ששת הכוחות הקצרים של גמל שלמה דרומי

תרגיל המשך

שלושה תרגילים מפתחים את הכוחות הקצרים בגוון-הון-דון גאנג למכות אגרוף עין הפיניקס. התרגיל הראשון נקרא גוון-הון-דאו דון גאנג. הוא מכונה גם דו (תלייה) גאנג; באוט (כתף) גאנג; או צ'נג (ארוך) גאנג.

שני הוא ה-גואן-הון-ג'ט גאנג. ג'ט, מרמז על כוח בתנועה קדימה, מכונה גם יל (מותן) גאנג, או צ'אנג (אמצע) גאנג.

האחרון מבין שלושת הנאן טונג לונג פאי גאנג הראשונים של גואן-הון-האר גאנג מכונים צ'אם (שקיעה) גאנג. תרגילים אלו מפתחים שליטה בעבודת רגליים.

באימוני גמל שלמה דרומי, שלושת הכוחות הקצרים של נאן טונג לונג פאי לוק גאנג מאזנים את רעיון האימון בקשר לשליטה עם כוח עבודת הרגליים. עמידת הגוף עובדת בתוך השיטה של קוון פאט בביצוע מהלומת אגרוף עין הפיניקס.

שלושת הכוחות הקצרים האחרונים של נאן טונג לונג פאי לוק גאנג – האו סום גאנג – משלבים את רעיון הכוחות הקצרים של יאם יאן – יל גון עם ה-קוון פאט של ידיים פתוחות. מכונה גם ג'י (אצבע) גאנג. הוא מאמן את העוסק "ללוות" את כוח היריב, ומלמד טכניקות כמו אחיזת המכה, משיכה, הוק, לכידה, דחיפה וזריקה.

נאן טונג לונג פאי האו סום גאנג כולל את העמידות של צ'ונג מון גאנג (שער אמצעי); יה מון גאנג (שער ימני); ו-ג'ואו מון גאנג (שער שמאלי). לאיזון ה-קוון פאט של השיטה בתנועות לכל הכיוונים ישנם ה-נאן טונג לונג פאי לוק גאנג בתוך הקונג פו של מקדש ג'וק לום טונג לונג פאי – סום ג'ן (שלושה מספריים) ו-סאי מון סאו (שער רביעי).

ששת הכוחות הקצרים של גמל שלמה דרומי
ששת הכוחות הקצרים של גמל שלמה דרומי
ששת הכוחות הקצרים של גמל שלמה דרומי
 
על הכותב: הנרי פו איי הוא תלמיד דור חמישי ישיר של קודמו, גראנד מאסטר דור רביעי, סיפו לאם סאנג, של קונג פו מקדש ג'וק לום טונג לונג פאי. סיפו איי הוא מנהל ומדריך ראשי בפדרציה האקדמיה הסינית לקונג פו גמל שלמה דרומי, ארה"ב. משרדים ראשיים בהיוסטון, טקסס.

צור קשר

מייל: 
נושא פנייה: 
שם: 
טל: 
הערות 
    

disipline

 

חדשות

האימונים מתקיימים במתנ"ס לזרוס ברחוב הבעל שם טוב 47.
האימונים ייערכו לסירוגין הן באולם האירועים והן בחדר הלחימה

לפירוט מפת הגעה ומערכת השעות, לחץ כאן


ספייקי המכשיר הייחודי להגנה עצמית, מתאים גם לנשים ולחסרי ידע באמנות לחימה. ספייקי יכול להציל את חייך.
קורס הגנה עצמית כיתות נפרדות לנשים
כל יום שני!

ספייקי


פותחים שנה חדשה!!!
האימונים מתחילים יום שני 1-9-14
נפתחו מקומות לחדשים (ילדים ובוגרים)