logo

צ'י קונג של מקדש הג'וק לאם - טינג סינג צ'י קונג “Wushu Qigong” סתיו 1992 גרנדמאסטר הנרי פו איי וג'ף לארסון

מהתרבות הסינית מעל אלפיים שנה. באופן בסיסי, כל סוגי הצ'י קונג (קיגונג) חייבים להכיל שלושה עקרונות: ויסות תנוחת הגוף, ויסות התודעה (ריכוז), וויסות הנשימה. שליטה בשלושת עקרונות אלה תשפיעה על זרימת הדם שתפתח תגובת צ'י בתוך הגוף האנושי.

לתרגול הצ'י קונג הרבה גרסאות. על פי חקירה ממשלתית שנעשתה לאחרונה, מחקר הראה שישנם יותר מ-3 אלף צורות שונות לצ'י קונג הקיימות היום. חלקן מסורתיות ואוטנטיות וחלקן לא. פילוסופית ותרגול הצ'י קונג האוטנטי משומש להשגת הגשמה עצמית ומתקיים לפי צורכי היחיד.

כדי ללמוד צ'י קונג יש צורך במורה טוב ובעל ידע שילמד כיצד לפתח צ'י וכיצד להגשים את מטרתו (כן! חלק מתרגילי הצ'י קונג יכולים להיות מסוכנים אם אין הבנה שלהם ואם תנסה לאלץ אותם).
מנהל האקדמיה הסינית לקונג פו של גמל שלמה דרומי והמדריך הראשי שלה, סיפו הנרי פו איי, עוסק בקונג פו מעל 45 שנה, 25 שנים מתוכן הוא עוסק באמנות השמורה של "ג'וק לום טמפל טינג סינג צ'י קונג". סיפו איי למד ישירות ותחת עינו החדה של מאסטר דור רביעי של השיטה, סיפו לאם סאנג. סיפו איי נסע ברחבי העולם ולימד למעלה מעשור ובזמן זה פגש בהרבה מאסטרים בעלי ידע וניסיון, כמוהו, העוסקים באמנויות העתיקות של התרבות העשירה.

הטכניקות הסודיות של הצ'י קונג ממקדש הג'וק לום של מחוז ה-קוונג סאי (ג'יאנישי) היה במשך דורות רבים תרגול של נזירים בלבד. זה היה רק בתחילת 1920 שהצ'י קונג של המקדש שוחרר לעולם החיצוני לו כשגראנד מאסטר דור שני, הנזיר לי סיאם סי, המכונה "הונג מואי" (כף-יד אדומה) לימד קבוצה מובחרת של אנשי ההאקה של דרום סין. הצ'י קונג שלו הפך ידוע לכמה אנשים בקצרה כ-מואי פאר (פרח השזיף) צ'י קונג של מואי פה טונג לונג פאי, אך עדיין היה מאוד סודי. בסין, השיטה נשמרת בסוד מהציבור הכללי אפילו היום.

הפילוסופיה והטכניקה של "מקדש ג'וק לום טינג סינג (תבנית שמיימית) צ'י קונג" היא ללמוד כיצד להשתמש בנשימה, בתודעה ובתנועה דרך הירגעות ושליטה על מתח כדי להשפיע על כל הגוף וכדי להשתמש בארבעה עשר המרידיינים לגרום לתגובה ב-36 נקודות הלחיצה של הגוף.

כל אחד בעל מעט סבלנות בחיים, בלימוד ובאימון יכול להשיג תרגול מושלם. הוא נלמד רבות על ידי נשים, אנשים מבוגרים, ואלה בעלי גוף חלש. הוא לא רק מגביר חיוניות פיזית, אלא גם מגביר את הנחישות. דרך הפעלה יומיומית של תרגיל איטי, רגוע, עדין וחינני זה ביכולתך להיות התזונאי והמרפא של עצמך. תוכל להביא את גופך למצב בריא יותר, חזק יותר ובכושר יותר טוב ובנוסף למנוע כל מיני מחלות בתקופת חייך.

כעוסק מתקדם באמנות לחימה לא תוכל להשיג רמה גבוהה של שליטה גופנית או של כוחות קצרים בלעדיה! באופן כללי, אם תתרגל את ההפעלה הזו בצורה יומיומית ומיומנת היא תוכל להגביר את אנרגיה הגוף ולהפחית מתח פיזי ונפשי. במשך דורות רבים היא מילאה מקום של רפואה עצמית למחלות ומכאובים כמו קצרת, לחץ דם גבוה או נמוך, סניליות מוקדמת, מחלות של הבטן והקיבה, מתיחת וקיפאון הבטן, כאבי ראש, דלקת פרקים, הפרעות ריאומטיות או קשורות לזרימת דם הגורמות לחוסר תחושה או לקשיחות, וכ"ו. תרגול זה מתאים מאוד לשמירת משקל ותחזוקת העור.

ישנם שלושה שלבים ללימוד אמנות עתיקה זו וחשוב להבין אותם, ואלו הם: (1) לימוד צעד אחר צעד, יש לשים לב. (2) לאחר שלמדת כיצד להשתמש בנשימה עם התודעה...אז ניתן לתרגל הירגעות על ידי הגוף והתודעה. (3) למד כיצד לשלוט בזה על ידי הגוף והנפש יחד עם הרוח. הערה: אל תנסה לשלוט בנשימה אם אתה לא רגוע.

צ'י קונג של מקדש הג'וק לאם
צ'י קונג של מקדש הג'וק לאם

כדי לתרגל צ'י קונג, יש לעקוב אחר מספר חוקים פשוטים: יש לתרגל ולהתאמן בסביבה שקטה ורגועה. כל נשימה של מחזור שלם היא יין ויאנג של שאיפה חלקה, קגועה ועדינה דרך האף (יאנג) ונשיפה דרך הפה (יין).
בעת התרגול של צ'י קונג עדיף שהקיבה לא תהייה מלאה לחלוטין. לעולם אל תתאמן במזג אוויר סוער (רעמים, ברקים וכ"ו). לנשים לא כדאי לתרגל בעת המחזור החודשי או בחדשי ההריון. יש להיות זהיר מאוד במשך 100 הימים הראשונים של האימון אם יש לך עודף משקל, אם אתה מבוגר או בעל גוף חלש, בייחוד אלה בעלי מחלות לב. לאחר שלמדת והבנת את הטכניקה, תרגל אותה כהלכה כל יום במשך חצי שעה. יש לצפות לתגובות גופניות או של חלקי הגוף. הן נקראות נוף הצ'י קונג. התגובות יכולות להיות כמו: מפרקים או עצמות חורקות, רעידות של שרירים או כאבים מפציעות ישנות, גרימה של חום או קור, הזעה, גוף רועד, תפוקה כלייתית מוגברת, רעשי בטן, שחרור גאזים או גיהוקים, וכ"ו. אך כל התגובות הללו הן תופעות טובות לתרגול הצ'י קונג.

צ'י קונג של מקדש הג'וק לאם

במשך מספר השנים שעברו, סיפו איי אימן לא רק תלמידים, אלא עבד גם עם אנשים חולים וחלשים והיה אקטיבי בייחוד בקהילות הסיניות. סיפו איי לימד הרבה אנשי אמנויות לחימה גבוהות "אימוני שליטת אנרגייה וכוח". אם יש לך מעט סבלנות ומעט זמן או אם אתה חולה וניסית הכל ואפילו מה שהרופאים רשמו לך לא מצליח, כדאי לך לתת הזדמנות ולנסות את אמנות הריפוי הסינית העתיקה הזו. צ'י קונג יכול לשנות את חייך לשנים הבאות למען גוף טוב יותר, בריא יותר ונקי ממחלות.

האם באמת יש ערך לאמנות העתיקה של צ'י קונג? רבים מאיתנו מאמינים שיש, אך זהו דבר שעליך להתנסות בו בעצמך!

צור קשר

מייל: 
נושא פנייה: 
שם: 
טל: 
הערות 
    

disipline

 

חדשות

האימונים מתקיימים במתנ"ס לזרוס ברחוב הבעל שם טוב 47.
האימונים ייערכו לסירוגין הן באולם האירועים והן בחדר הלחימה

לפירוט מפת הגעה ומערכת השעות, לחץ כאן


ספייקי המכשיר הייחודי להגנה עצמית, מתאים גם לנשים ולחסרי ידע באמנות לחימה. ספייקי יכול להציל את חייך.
קורס הגנה עצמית כיתות נפרדות לנשים
כל יום שני!

ספייקי


פותחים שנה חדשה!!!
האימונים מתחילים יום שני 1-9-14
נפתחו מקומות לחדשים (ילדים ובוגרים)