logo

גראנד מאסטר הנרי פו אי

masteryee01האקדמיה הסינית לקונג-פו (C.K.F.A) של גמל שלמה דרומי נוסדה ע"י גראנד-מאסטר הנרי פו אי ב-1982 במדינת פלורידה. הנרי פו אי נולד בכפר טוי סאן (Toi San), פרובינצית קאנטון בסין, אך גדל והתחנך בהונג קונג ובארה"ב. גראנד-מאסטר הנרי שם דגש על פיתוח של משמעת, חוכמה ועבודת צוות בנוסף לקידום הקונג-פו הסיני. בשנות ה-50' עזר פו אי להקים את "מועדון הוויקינגים לאתלטיקה" בניו יורק. תחת הנהגתו, שלט הארגון בליגת הכדור-עף של הקהילה הסינית בדרום אמריקה בשנות ה-60' ואפילו כיום, משמש המועדון כאחד מנותני החסות המרכזיים בקהילה זו.

גרנדמאסטר הנרי פו איי החל את אימוני הקונג-פו שלו בגיל צעיר בשנות ה-40', עם סיגנונות דרומיים של האנג טאו– צ'וי מאי, בוק הוק, ופאק מאי. בשנת 1955 הוא היגר והצטרף למשפחתו בניו יורק שם החל את לימודי הקונג-פו שלו בשיטת הגמל שלמה (קוונג סאי ג'וק לאם ג'י טונג לונג פאי), מ-גראנד-מאסטר לאם סאנג. לימודיו התנהלו ב-קוואן יינג פונג, סניף של היפ סאנג טונג בצ'ינהטאון שבניו יורק. ב-1964 העביר גרנדמאסטר לאם סאנג את לימודיו למרכז הספורט של האנג צ'ין. בשנת 1980 (כ-20 שנה לאחר שגרנדמאסטר לאם סאנג עבר לטאיוואן), הנרי היה מעורב בתאונת מכוניות הרסנית שגרמה לפגיעות קטלניות בגופו, כולל שיתוק חלקי. חיפושו אחר טיפול בעזרת יין הריפוי הסיני המסורתי, ה-דיט דא ג'ו (Dit Da Jow), איחד את הנרי עם גראנד-מאסטר לאם סאנג.masteryee02 הוא החל לעבור עמו תהליך שיקום, ואימוני הצ'י קונג במסגרת זו הובילו את אותו גם לאימונים מחודשים של הקונג-פו ולהטמעה מחודשת של כל השיטה.

פו אי שינה במידה רבה את השקפת עולמו לאחר החוויה הטרגית הזמנית הזאת ומאמין כי רווחים או הפסדים בחיים לא צריכים יותר להוות גורם מכריע. הוא עזב את ניו יורק ועבר לפלורידה כדי למצאה סביבה טובה יותר להתאוששות ולהתרכז יותר באימוני הקונג-פו שלו. פלורידה נבחרה בשל הסביבה השלווה שלה וקצב החיים הרגוע. ב-1982, לאחר שבריאותו שבה אליו לחלוטין, עודד גרנדמאסטר לאם סאנג את הנרי ללמד את שיטת הקונג-פו שלו לציבור הרחב. דבר זה היווה בסיס להיווסדה של האקדמיה הסינית לקונג-פו גמל שלמה הדרומי. מאז ועד ימינו גראנד-מאסטר הנרי פו אי מפיץ שיטת קונג-פו זו עם ברכתו ועידודו של המורה שלו. הוא מצוי בקשר קבוע עם מומחים מכל העולם בתחום אומנויות הלחימה והרפואה וקיבל מהם הרבה הכרה ומחמאות.

גרנדמאסטר הנרי פו איי קיבל תארים רבים בינהם: יועץ הצ'אן טאי סאן לאמה פאי של החוף המזרחי (ארה"ב). יועץ פדרצית הוו-שו קונג-פו של ארה"ב. חבר אגודת מרפאי העשבים של הונג קונג קוולון. ועד מנהל מכובד של הפדרציה המאוחדת לקונג-פו בדרום אמריקה. יועץ של כבוד בקוון טאנג טישאן, האגודה הסינית לוו-שו. חבר באגודה האמריקאית לטרמינולוגית רפואה סינית מסורתית. יושב ראש של כבוד בפדרצית אומנויות הלחימה המסורתיות של אמריקה. אח"ם ושופט בהרבה תחרויות ואירועים בינלאומיים.

צור קשר

מייל: 
נושא פנייה: 
שם: 
טל: 
הערות 
    

disipline

 

חדשות

האימונים מתקיימים במתנ"ס לזרוס ברחוב הבעל שם טוב 47.
האימונים ייערכו לסירוגין הן באולם האירועים והן בחדר הלחימה

לפירוט מפת הגעה ומערכת השעות, לחץ כאן


ספייקי המכשיר הייחודי להגנה עצמית, מתאים גם לנשים ולחסרי ידע באמנות לחימה. ספייקי יכול להציל את חייך.
קורס הגנה עצמית כיתות נפרדות לנשים
כל יום שני!

ספייקי


פותחים שנה חדשה!!!
האימונים מתחילים יום שני 1-9-14
נפתחו מקומות לחדשים (ילדים ובוגרים)