logo

קונג פו גמל שלמה דרומי

גראנד מאסטר הנרי פו אי וסיפו ספיר טלקונג-פו גמל שלמה דרומי הינו שיטה שלמה ומלאה ללחימה (Pai). המון משמעת עצמית, אימון והתמדה נדרשים ללימוד שיטה זו של קונג פו. השיטה מורכבת מיותר מסתם כמה אגרופים ובעיטות ומיועדת לאנשים רציניים ובוגרים בלבד. היא מתאימה לגברים ולנשים כאחד ומקנה הרבה יתרונות כושר ובריאות.

קונג-פו גמל שלמה דרומי כולל בתוכו טכניקות ברמה גבוהה של שימוש בכוח היריב לצורכי הגנה והתקפה באספקט של אימון ולחימה. השיטה מכילה טכניקות של צ'י קונג פנימי הנקראות Yeul Kung לפן הרך וטכניקות של צ'י קונג חיצוני הנקראות Nong Kung לפן הקשה. שיטה זו היא גם קשה (חיצוני) וגם רכה (פנימי), ומוגדרת כסיגנון ינג-יאנג/ Yeul Gon של קונג-פו. במנחי הגוף של השיטה, כמו עם גמל השלמה, המרפקים הם נקודת המשען המכריעה על ידיה התקפות היריב ירוסנו ויבואו בתגובה. המרפקים מוחזקים צמוד לקו המרכז לפני הגוף, ודרך תנועות עיגוליות המשולבות באופן תכוף עם ידיים "דביקות", היריב מחוסל במהירות. ככל שאדם מתקדם בשיטה, כך תנועותיו הופכות שנונות ואלגנטיות, כמו בכל צורת אמנות אחרת. 

תוכנית אימונים

enterthegate1הפדרציה שלנו (C.K.F.A) הקימה תוכנית אימונים המורכבת ממספר שלבים:  מתחילים, שלב 1, שלב 2, שלב 3, שלב 4 ומתקדמים. התלמידים החדשים יתקדמו במהלך הלימוד לפי השלבים ויצטרכו לרכוש מיומנויות אלו:

  • עבודת רגלים ועמידה (Mar Bo)
  • תנוחת גוף (Sun Yen)
  • טכניקות ידיים (Kuan Fat)

הטאו-לו (סדרת התנועות) הראשונה נקראת Som Bo Jin והיא הבסיס ל-Lok Gang ,Som Yen ו-Bot Sick, שהם עבודת הרגלים, הגוף והידיים של השיטה. Lok Gang מציין את Guen ,Han ו-Don, שהם ששת הכוחות הקצרים, הבינונים והארוכים. Bot Sick מציין את שמונה הטכניקות הבסיסיות של לכידת היריב.

טאו-לו נוספת בשם Som Bo Fun Non Choi מהווה את הבסיס לצ'י קונג הקשה של השיטה ומשלב בתוכו טכניקות בסיסיות של נשימה, למטרת המרה של אנרגיות הגוף, הנקראות Won Hay.

לתלמידים המתקדמים יותר ישנן טכניקות של נשימה וצ'י קונג הנקראת Jook Lum Gee Tong Long Pai Ting Sing Kung (טינג סינג משמעו "כצורתם של השמיים"). טינג סינג צ'י קונג הוא לב שיטת הגמל שלמה דרומי. הצ'י קונג הזה מעניק לעוסק את ידע שלושת השערים – אמצעי, שמאלי וימיני, כמו גם את העליון, האמצעי והתחתון. בנוסף הוא מעניק ידע על איך לזוז מעקב לבוהן ומקימור כף הרגל ללהב החיצונית. אימונים פנימיים מתחילים ומתפתחים כאן בעודך לומד על ה-דאן טיאן, ההתפתחות של צ'י ותנועת הצ'י בכל הגוף. סבלנות באימוני צ'י קונג היא לא רק עוזרת, היא הכרחית באופן מוחלט. מבין כל הנשקים שבמחסן העצום של גמל שלמה דרומי, אף אחד לא מפחיד יותר מכוח האינץ' הקטלני. בדיוק כשאתה חושב שחסמת, לכדת, או החזקת בו, העוסק המיומן מתפוצץ בכוח אינץ' סוחט (כמעט תמיד לתוך עצבים או אזור חיוני). בתוך שביב של שנייה המשחק השתנה קיצונית. טינג סינג צ'י קונג משחק תפקיד מרכזי באימוני כוח אינץ', במיוחד בשימוש מכות אצבע. על יסודות רבים לבוא יחד כדי לתעל טכניקה גבוהה מוצלחת של מכת אצבעות. קודם על הגוף להיות ממוקם נכון כדי ליצור ולהכיל צ'י. שנית, המכה צריכה להיות משולחת בשנייה המדויקת בה היד מתמלאת בצ'י.

השושלת וההיסטורה הוציאו לשיטת קונג-פו זו מוניטין של שיטה יחודית וקטלנית ללחימה פנימית. מושג זה של לוחמה פנימית והתאוריות שעומדות מאחוריו נלמדות גם כן ברמות המתקדמות. ראשית, נדרשת למידה של הטאו-לו והטכניקות ורק אחר כך ישום שלהן עם בן/בת הזוג לאימונים ב- Two Man Sets (טאו-לו ותרגילים לתרגול בזוגות). טאו-לו וטכניקות אלו כוללים גם את ה-Sheim Kuen של השיטה (האגרוף הארוך של "עין הפיניקס"). בסך הכול ישנם שישה מהאגרופים הארוכים:

  • Shem Kuen Yat Lo - Jet Choi
  • Shem Kuen Yue Lo - Yul Choi
  • Shem Kuen Som Lo - Shing Chung Har
  • Shem Kuen Say Lo - Dan Choi
  • Shem Kuen Ng Lo - Ben Choi
  • Shem Kuen Look Lo - Guo Choi

כל אגרוף ארוך משלב את הינג-יאנג/ Yeul Gon של השיטה: פנימי לצד הרך אשר משאיל וחיצוני לצד הקשה אשר מכה. הקטה הארוכה האחרונה נלמדת בשלבים המתקדמים ונקראת Sheim Kuen 108. סיאם קוון היא הטאו-לו השלישית ומציעה רמה מתקדמת של אימונים. מכונה גם שיטת מוי פה. אימון זה מתרכז בשיטת צבתות הטונג לונג (אצבע) היכן שצבת יכולה לפתח את כפות הרגליים והמרפקים כמו גם מכות בידיים פתוחות.

הקדמה זו מציגה תמונה כללית בלבד של אימונים בסגנון קונג פו זה. למעשה, השיטה היא הרבה יותר מפורטת. בנוסף, בית הספר מספק תוכנית אימונים מתקדמת שמצריכה אימוני לחימה ועבודה חופשית, תרגילי זוגות כגון Dut Jong ותרגילי לחימה פנימית Mor Kiu. קונג פו גמל שלמה דרומי הוא עבודת רגלים ועמידה, תנוחת גוף, טכניקות ידיים, צ'י קונג, כוחות אינץ' ולחימה. אבל אם כל צעד לא נלמד, מתורגל ומבוצע נכון, השיטה מפסיקה להיות Jook Lum. בסופו של דבר, הדרכה מוסמכת, גישה מתאימה ואימונים שקדניים תמיד יהיו בעלי הברית הטובים ביותר.

לפרטים נוספים אודות בית הספר ליחצו כאן.

גראנד מאסטר הנרי פו אי

masteryee01האקדמיה הסינית לקונג-פו (C.K.F.A) של גמל שלמה דרומי נוסדה ע"י גראנד-מאסטר הנרי פו אי ב-1982 במדינת פלורידה. הנרי פו אי נולד בכפר טוי סאן (Toi San), פרובינצית קאנטון בסין, אך גדל והתחנך בהונג קונג ובארה"ב. גראנד-מאסטר הנרי שם דגש על פיתוח של משמעת, חוכמה ועבודת צוות בנוסף לקידום הקונג-פו הסיני. בשנות ה-50' עזר פו אי להקים את "מועדון הוויקינגים לאתלטיקה" בניו יורק. תחת הנהגתו, שלט הארגון בליגת הכדור-עף של הקהילה הסינית בדרום אמריקה בשנות ה-60' ואפילו כיום, משמש המועדון כאחד מנותני החסות המרכזיים בקהילה זו.

גרנדמאסטר הנרי פו איי החל את אימוני הקונג-פו שלו בגיל צעיר בשנות ה-40', עם סיגנונות דרומיים של האנג טאו– צ'וי מאי, בוק הוק, ופאק מאי. בשנת 1955 הוא היגר והצטרף למשפחתו בניו יורק שם החל את לימודי הקונג-פו שלו בשיטת הגמל שלמה (קוונג סאי ג'וק לאם ג'י טונג לונג פאי), מ-גראנד-מאסטר לאם סאנג. לימודיו התנהלו ב-קוואן יינג פונג, סניף של היפ סאנג טונג בצ'ינהטאון שבניו יורק. ב-1964 העביר גרנדמאסטר לאם סאנג את לימודיו למרכז הספורט של האנג צ'ין. בשנת 1980 (כ-20 שנה לאחר שגרנדמאסטר לאם סאנג עבר לטאיוואן), הנרי היה מעורב בתאונת מכוניות הרסנית שגרמה לפגיעות קטלניות בגופו, כולל שיתוק חלקי. חיפושו אחר טיפול בעזרת יין הריפוי הסיני המסורתי, ה-דיט דא ג'ו (Dit Da Jow), איחד את הנרי עם גראנד-מאסטר לאם סאנג.masteryee02 הוא החל לעבור עמו תהליך שיקום, ואימוני הצ'י קונג במסגרת זו הובילו את אותו גם לאימונים מחודשים של הקונג-פו ולהטמעה מחודשת של כל השיטה.

פו אי שינה במידה רבה את השקפת עולמו לאחר החוויה הטרגית הזמנית הזאת ומאמין כי רווחים או הפסדים בחיים לא צריכים יותר להוות גורם מכריע. הוא עזב את ניו יורק ועבר לפלורידה כדי למצאה סביבה טובה יותר להתאוששות ולהתרכז יותר באימוני הקונג-פו שלו. פלורידה נבחרה בשל הסביבה השלווה שלה וקצב החיים הרגוע. ב-1982, לאחר שבריאותו שבה אליו לחלוטין, עודד גרנדמאסטר לאם סאנג את הנרי ללמד את שיטת הקונג-פו שלו לציבור הרחב. דבר זה היווה בסיס להיווסדה של האקדמיה הסינית לקונג-פו גמל שלמה הדרומי. מאז ועד ימינו גראנד-מאסטר הנרי פו אי מפיץ שיטת קונג-פו זו עם ברכתו ועידודו של המורה שלו. הוא מצוי בקשר קבוע עם מומחים מכל העולם בתחום אומנויות הלחימה והרפואה וקיבל מהם הרבה הכרה ומחמאות.

גרנדמאסטר הנרי פו איי קיבל תארים רבים בינהם: יועץ הצ'אן טאי סאן לאמה פאי של החוף המזרחי (ארה"ב). יועץ פדרצית הוו-שו קונג-פו של ארה"ב. חבר אגודת מרפאי העשבים של הונג קונג קוולון. ועד מנהל מכובד של הפדרציה המאוחדת לקונג-פו בדרום אמריקה. יועץ של כבוד בקוון טאנג טישאן, האגודה הסינית לוו-שו. חבר באגודה האמריקאית לטרמינולוגית רפואה סינית מסורתית. יושב ראש של כבוד בפדרצית אומנויות הלחימה המסורתיות של אמריקה. אח"ם ושופט בהרבה תחרויות ואירועים בינלאומיים.

סיפו ספיר טל

סיפו ספיר טל, ראש האקדמיה, הינו אחד המורים הותיקים והמכובדים ביותר לאמנויות לחימה בישראל. הוא מקפיד לשמור על גישה מסורתית בהוראתו, וללמד בהתאם למסורת העתיקה של הקונג פו גמל דרומי. גישתו זאת שאינה מערבת את המסחרי והמערבי - ייחודית לסיפו ספיר טל ולתלמידיו. מידע נוסף בהמשך העמוד.

 Disciple image - small size

יליד שנת 1965, נשוי ואב לארבעה. בעל ניסיון של למעלה מ-42 שנים באמנויות הלחימה. כילד התאמן בג'ודו תחת יונה מלניק סנסיי (דאן 7 מוכר על ידי ארגון הדאי ניפון בוטוקוקאי) בשנים 1975-1979. לאחר מכן כנער משפחתו עברה להתעורר בארה"ב, שם תרגל קראטה ואיגרוף תאילנדי משך כשלוש שנים. בשנתו האחרונה בארה"ב נחשף להוראתו יוצאת הדופן של גראנד-מאסטר הנרי פו-אי, אך לא הספיק ללמוד תחתיו הרבה שכן שאף לחזור לארץ כדי לממש את חובתו בשירות צבאי. נשבע הוא אמנם כי מעת שיסיים שירות זה, יחזור ללמוד תחת מאסטר הנרי, וכך עשה. את שירותו הצבאי העביר ספיר כלוחם הנדסה קרבית, ובין השאר שירת תקופות ארוכות בלבנון. מסיים שירותו הצבאי כבר היה מומחה לענייני סכינים (לאביו היתה חנות סכינים), כלי נשק חמים וחומרי נפץ. נסיונו בלחימה מעשית וקשה בשירותו הצבאי הטמיעה בו יותר מתמיד את האמונה כי עליו ללמוד שיטת לחימה שימושית ויעילה במיוחד, ולאחר שסיים שירותו חזר לארה"ב כדי ללמוד שוב תחת מאסטר הנרי, בשנת 1985.


My Sifu in Israel Year 2000 We still had Black hai 5083054843762279184 Photoגראנד-מאסטר הנרי פו אי הוא יורש עצר לשיטה נדירה של קונג פו סיני - גמל שלמה ('דרומי' - מדרום סין). לשיטה זו היסטוריה של מאות שנים, והנרי הוא מממשיכי דרכו של המורה המפורסם ביותר של השיטה - גראנד-מאסטר לאם סאנג. לימודיו של סיפו ספיר תחת גראנד-מאסטר הנרי היו קשים במיוחד. ההוראה שקיבל היתה מסורתית ומרה. הוא נצטווה לתרגל תקופה ארוכה תרגילי בסיס קשים מנשוא, ולהוכיח כי הוא ראוי להיות חבר באותה אקדמיה. בשל קשיחותו של הנרי, בית ספרו מעולם לא היה גדול במיוחד, ומעטים שרדו את הוראתו משך שנים רבות. הלימוד כלל אספקטים מורכבים רבים של אמנויות הלחימה, ובכלל אלה השימוש בנקודות דיקור ולחיצה, וכן שיטה שלמה לריפוי וטיפול בפציעות המבוססת על הרפואה הסינית המסורתית. בזמן לימודיו באקדמיה של מאסטר הנרי, השלים סיפו ספיר גם תואר ראשון בקרמינולוגיה. זאת בין השאר מתוך שאיפה להבין טוב יותר את מחשבתם ורוחם של פושעים ואנשים אלימים, כחלק מהתמקצעותו באמנויות הלחימה. לאחר למעלה מעשר שנות לימוד מאתגרות תחת מאסטר הנרי, קיבל ממנו ספיר את התואר 'סיפו' (מורה בסינית קנטונזית) ואת הזכות לפתוח סניף של הארגון הבינלאומי בישראל. חזר אפוא סיפו ספיר לארץ, הביא עמו את השיטה, ובשנת 1996 פתח את בית הספר הראשון ללימוד קונג פו גמל שלמה דרומי ב
מדינתנו (לאחר שהוסמך כמורה גם מטעם מכון ווינגייט). כארבע שנים לאחר מכן, בשנת 2000, התכבד סיפו ספיר להפוך לתלמיד Enter the Gate של גראנד-מאסטר הנרי. כלומר - לא בלבד מורה המלמד תחתיו, אלא חלק ממשפחתו ממש. מאוחר יותר, בשנת 2014, הוכר סיפו ספיר כתלמיד אישי - Disciple - של גראנד-מאסטר הנרי. דהיינו - אחד מממשיכי דרכו. כל התארים האמורים מתועדים בתעודות, תמונות ווידאו.

בימינו, סיפו ספיר הוא חבר בסגל המורה של מכון ווינגייט, ומעביר בו קורסים וסמינרים בנושאי הגנה עצמית ולחימה ביד ריקה.

1

במקביל להוראתו את שיטת הגמל שלמה דרומי, סיפו ספיר פיתח גם שיטת הגנה עצמית ייחודית לנשים וכוחות ביטחון, שיטת ספייקיאשר נלמדת במסגרת של קורסים קצרים בני תשעה מפגשים. השיטה הוכיחה עצמה משך שני עשורים כיעילה במיוחד, וסיפו ספיר הוזמן ללמדה בצה"ל ובארגוני ביון. עוד העביר סיפו ספיר סמינרים בשיטת ספייקי במדינות שונות ברחבי העולם - ביפן, ארה"ב, אירופה ועוד. תוכלו לקרוא עוד על שיטה ספייקי באתר האינטרנט המוקדש לה:   http://www.myspikey.com  . בשנת 2015 פרסם סיפו ספיר ספר המוקדש לשיטת ספייקי, ומכסה את כל החומר העיוני הנלמד בה. את הספר, הנקרא 'Spikey: Your Edge in Self-Defense', ניתן לרכוש באתר אמאזון.

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

צור קשר

מייל: 
נושא פנייה: 
שם: 
טל: 
הערות 
    

disipline

 

חדשות

האימונים מתקיימים במתנ"ס לזרוס ברחוב הבעל שם טוב 47.
האימונים ייערכו לסירוגין הן באולם האירועים והן בחדר הלחימה

לפירוט מפת הגעה ומערכת השעות, לחץ כאן


ספייקי המכשיר הייחודי להגנה עצמית, מתאים גם לנשים ולחסרי ידע באמנות לחימה. ספייקי יכול להציל את חייך.
קורס הגנה עצמית כיתות נפרדות לנשים
כל יום שני!

ספייקי


פותחים שנה חדשה!!!
האימונים מתחילים יום שני 1-9-14
נפתחו מקומות לחדשים (ילדים ובוגרים)